LIME-OUT (Kireç, Kalker Sökücü ve Tortu Giderici)

ciller sistem

Soğutma sistemlerinden, eşanjör ünitelerinden, boylerlerden, su borularından kireçtaşı tabakasını, pası, mineral tortuları, mikron derecesinde parçalayarak temizleyen kimyasal bir üründür.

isitma esanjoru esanjor plakası

once sonra

• Kireci sirkülasyon esnasında mikronize etme özelliğinden dolayı temizleme sırasında tıkanmalara yol açmaz.
• Bakır, metal borular gibi metallere ve boyalı yüzeylere zarar vermez.
• İnşaat sektöründe; beton ve harç kalıntılarının temizliğinde başarıyla kullanılır.

Once sonra

IMG_7086_resize  IMG_7089_resize

Kullanım Şekli:

Doğrudan Kullanım: Bir kısım LIME-OUT’u tortuların durumuna göre 5 kısıma kadar suyla karıştırarak bir fırça veya bez parçasıyla malzemelerin üzerine sürünüz. Biraz bekleyerek nüfuz etmesini ve tortuları sökmesini sağlayınız.

Daldırma Yöntemi: Bir havuz veya plastik kap içine koyacağınız
LIME-OUT, su karışımına temizlenecek malzemeleri daldırınız.
Tortular eriyinceye kadar bekleyiniz. Daha sonra çıkarıp su ile
iyice çalkalayınız.

LİME OUT LİME OUT REAKSİYON

Boylerler: Boylerin suyunu boşaltınız ve ön görülen seviyeye kadar yeniden doldurunuz. 10 litre su için 1 litre LIME-OUT ilave ediniz. Su sıcaklığını 50-60˚C’ye yükseltiniz. 60˚C’nin üzerine çıkmayınız. Isı yükseltmesi sırasında oluşan gazları dışarı atınız. Ph’ın 4-6 saat süreyle 1,5-2 seviyesinde kalmasını sağlayınız. Gerekiyorsa LIME-OUT ilave ediniz. Ph’ı periyodik olarak kontrol ediniz. Boyleri boşaltarak yeniden suyla doldurunuz. Çalkalama işleminden sonra tamamen boşaltınız. Halâ tortu mevcut ise işlemi tekrar ediniz.

Soğutma Sistemleri: Tüm sistemi boşaltınız. Sistemi yeniden çalışma seviyesine kadar doldurunuz. 10 litre su için 1 litre LIME-OUT ilave ediniz. 5-6 saat sirküle ediniz. Sistem içindeki suyun Ph’ını ölçünüz. Ph’ı 1,5-2 arasında tutmak için gerekliyse LIME-OUT katınız. Sirküle işlemini devam ettiriniz. 5-6 saat sonunda sistemi boşaltıp çalkalayınız. Halâ tortu mevcut ise işlemi tekrar ediniz.

rezistans 1 rezistans 2

Tüketicinin Dikkatine:
• Deri ve gözle temas ettirmeyiniz.
• Çinko, porselen, galvaniz gibi malzemelerin LIME-OUT’la temizlenmesi sakıncalı olabilir.

[yukarı]