HAKKIMIZDA

Faaliyetlerini Kocaeli – Dilovası’nda bulunan modern fabrikasında sürdürmekte olan firmamız; konusunda uzman ve deneyimli kimya mühendisleri, kimyagerler ve her biri “Kimya Teknolojileri Proses Eğitimi” almış üretim kadrosuyla, sektördeki yenilikleri sürekli takip ederek doğaya saygılı- çevre dostu ürünler üretmekte ve gelecek nesillere olan sorumluluğunu da bu şekilde yerine getirmektedir.

YAR-KİM olarak amacımız; müşterilerimize ürün satmaktan çok onların sorunlarını çözmektir. Başka bir deyişle ÇÖZÜM ORTAĞI olmaktır. Biz bu ürünleri üretmeye başladığımızda, birçok firma sorunlarını yurtdışındaki yabancı firmalarla çözüyordu. Bizim yerli malı anlayışını Türkiye’ye aşılamamızla hem firmalar hem ülkemiz kazanmış oldu. İthal ürün anlayışını, burada da üretiliyor mantığıyla değiştirmiş olduk. Bununla da gurur duyuyoruz.

Bu ilke doğrultusunda, müşterilerimizin isteğiyle ürünlerimizi devamlı geliştirmek zorundayız, bunu ülkemize  bir borç biliyoruz.

YAR-KİM kalitesini “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”, “ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi”, “ISO 45001:2018 İş sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi” ve “Helal Üretim Sertifikası”  yle   perçinleştirmiştir

TARİHÇE

YAR-KİM; Endüstriyel Temizlik ve Bakım Kimyasalları üretimine 1994 yılında çeşitli firmalara fason imalat yaparak başlamış ve 1997 yılında kullanıcıya direkt olarak ulaşabilmek için kendi satış teşkilatını oluşturmuştur.

İlkesinde her zaman daha iyisini üretmek ve müşterilerinin kullanımına sunmak olan YAR-KİM; 10 yıl gibi bir sürede ürün çeşidini 150’ye çıkarmış ve böylece Türkiye’nin seçkin firmalarını portföyüne katmıştır.

YAR-KİM; günümüzde 14.000’e yakın müşteri portföyüne 80 adet bilinçli ve eğitimli satış danışmanlarıyla hizmet vermektedir.

MİSYONUMUZ

Sektörün ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına uygun, dünya standartlarında, çevre dostu- doğaya saygılı ürünler geliştirerek, çalışanlarına, müşterilerine ve ülkesine değer katan bir firma olmak.

VİZYONUMUZ

Mevcut kalite çıtamızı sürekli yüksek tutarak, sektördeki ayrıcalıklı yerimizi koruyarak, kalıcı üstünlükler sağlayıp, Türkiye’ nin lider Bakım Kimyasalları Üreticisi olmak.

murat-sengonul

Genel Müdür
Murat ŞENGÖNÜL
Kimya Mühendisi