metal üzerinden yağ alma

READY-2,   Ready gibi metalleri boya öncesi temizlemek ve boyaya hazır hale getirmek için kullanılır. Temelde metalde sadece yağ var ise kullanılır. Kesinlikle pas temizleme özelliği yoktur. Ready den ayrılan en önemli özelliği budur. Bazik karakterlidir ve pas sökme ve metali aşındırma özelliği olmadığı gibi yağı sökme hızı da Ready kadar değildir. Tercih edilme sebebi yıkanan metallerin dışarıda bekleme suresi Ready den çok daha fazla olmasıdır. Bazı işletmeler için bu süre çok önemlidir. Bu süre yine ortamın rutubetine ve iyi temizlenebilmesine bağlıdır.

Kullanım Şekli :

I-Tek başına kullanım ;

Ready-2 Durulama (şart değil)  Fırın Boya  şeklindedir.
II-Ready ile beraber  kullanımı ;

Ready  Durulama  Ready-2Durulama (şart değil) Fırın  Boya

İkinci kullanım noktasındaki amaç yağlı ve paslı metallerin yıkama sonrası bekleme süresini artırmak içindir.

Çoğu işletmelerde yağ alım işi selulozik tiner ile yapılır.Bu ürün çok yüksek parlayıcı olduğundan işletmenin güvenliği, aynı zamanda keyif veren uyuşturucu sınıfına girdiği içinde işçi sağlığı yönünden istenmeyen bir kimyasaldır.READY-2 ise ne yanıcı nede sağlığa zararlıdır.Bu nedenle işletmeler güvenle kullanabilirler.

Fiziksel özellikleri ve dikkat edilmesi gerekenler:Su bazlı bir üründür. Yanıcı değildir. Hafif alkalidir. ph 14 dür. Kg olarak  30-60 ve 210 kg ambalajlarda satılır. Yağın durumuna göre  1/5 ve 1/20 su ile seyreltilir. Silme yöntemiyle max sonuç alınır.