capak alma sıvısı

YAĞ ALMA SIVISI

METALWORK , çeşitli metal parçalarının çapak alma, parlatma ve  yağ alma işlemleri için kullanılmaktadır. Vibrasyon makinelerinde kullanılan taşlar yardımıyla zamak, alüminyum, pirinç, çelik, bakır,demir gibi parçaların çapak alma ve parlatma işlemleri yapılır. Bu işlem yapılırken aynı zamanda parçanın yağı ve çapağı alınmış olur.

Yağ alma ve çapak alma vibrasyon makinelerinde işlem görecek parçalar genelde ufak parçalardır. Boya ve elektrostatik toz boya yapılacak parçaların sadece çapak alma ve yağ alma işlemine maruz kalmaları yeterlidir. Parçaların parlatma ve çapak alma işlemlerinde seramik taşlar ile birlikte kullanılan METALWORK alkali bir üründür. Boyanın daha iyi tutunması için asidik yağ almada firmamız tarafından üretilmektedir.Böylelikle parçaların yağı ve çapağı alınarak parçalar parlak bir hal almış olur.

vibrasyon makinasİ metal parcalar

Özellikleri:
•    Metal üzerindeki yağı, kiri temizleyerek metali boya veya kaplama öncesine hazırlar.
•    Sıcak kullanıldığında etkisi artar.
•    Sağlığa zararlı solvent ve benzeri kimyasallar içermez.
•    Yanıcı değildir, güvenle kullanılabilir.
•    Vibrasyon yağ alma makinelerinde da kullanılabilir.
•    Cilt ile temasında tahriş etmez, yara açmaz.

Alüminyum, bakalit, demir, döküm, paslanmaz, plastik, prinç, zamak, vb. gibi tüm ürünlerin yüzeylerindeki yağları ve çapakları almaya yararıyan kuvvetli bir üründür.

Kullanım Şekli: Püskürtülerek, fırçayla veya daldırma yöntemleri ile kullanılabilir. 1/20 ile 1/80 arasında su ile seyreltilerek kullanılabilir.

Dikkat: Başka kimyasallarla karıştırarak kullanmayınız. Ürünün gözle teması halinde bol su ile yıkayınız.

UYGULAMA VIDEOSU

.